
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Threshold Voltage | 3.3 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | CMOS |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63174
Ext.Price$0.63174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63174 | $0.63174 |
| 10 | $0.39229 | $3.92290 |
| 25 | $0.32911 | $8.22775 |
| 50 | $0.29088 | $14.54400 |
| 100 | $0.25710 | $25.71000 |
| 300 | $0.22690 | $68.07000 |
| 500 | $0.20025 | $100.12500 |
| 1000 | $0.18223 | $182.23000 |
| 3000 | $0.12224 | $366.72000 |
